Zaproszenie
Dodane przez Admin dnia Grudzień 17 2014 18:33:40
Instytut Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału Doktorantów i Doktorów w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Wyzwoleni, ale nie wolni (1945-1989). Konferencja w 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej, która odbędzie się w dniu 23 maja 2015 roku (sobota) w sali 309 i 310, w budynku nr 23, ul. Wóycickiego 1/3. Więcej szczegółów organizacyjnych - kliknij poniżej "czytaj więcej".
Rozszerzona zawartość newsa
Panele:

1. aparat władzy i represji
(prawodawstwo, sądy i prokuratura, w tym wojskowe, działalność aparatu represji, więziennictwo; aparat partyjno-administracyjny)
2. społeczeństwo
(Kościół i związki wyznaniowe, opór-przystosowanie, życie codzienne, struktury społeczne, emigracja, ucieczki z kraju)
3. gospodarka-kondycja materialna
(kwestia własnościowe; industrializacja, rolnictwo; gospodarka nakazowo-rozdzielcza, niedoborów, itd.; społeczeństwo a konsumpcja)
4. Życie w PRL-u (oral history)
(tematy oparte na wywiadach, które wnoszą coś nowego; nie są kalką informacji z dotychczas wydanych pamiętników, dzienników, itp.)

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 25 stycznia 2015 roku, do godziny 23.59. Prosimy o przesyłanie formularza, zawierając, między innymi propozycję tematu wystąpienia wraz ze streszczeniem (do ok. 1000 znaków ze spacją), wyłącznie drogą elektroniczną na adres: konferencjauksw@wp.pl

Czas wystąpienia 15 minut . Prosimy uprzejmie o zachowanie dyscypliny.
Przewidujemy opłatę konferencyjną w wysokości 100 zł, z której pokrywamy koszty wydania monografii. Noclegi i posiłki uczestnicy organizują we własnym zakresie.
O przyjęciu propozycji tematu poinformujemy na stronie konferencji do dnia 1 lutego 2015 roku. Komitet Organizacyjny zastrzega sobie prawo do selekcji nadesłanych propozycji tematów. Po ogłoszeniu zaakceptowanej listy tematów, nie będziemy odpowiadali na maile z zapytaniami o uzasadnienie nie przyjęcia.

Osoby zakwalifikowane otrzymają wymogi redakcyjne oraz numer konta, na który należy dokonać opłaty za publikację. Opłatę należy dokonać do 15 lutego 2015. Artykuł do publikacji (od 0,5-1 arkusza wydawniczego) z recenzją pracownika naukowego (minimum doktor), należy przesłać drogą elektroniczną na adres konferencjauksw@wp.pl do 2 marca 2015 roku.

Formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo w dziale download.

Serdecznie zapraszamy do udziału!
Komitet Organizacyjny